
Jakmile odjel bagr, začistili jsme lopatou základy, položili zemnící pásek a vyvedli hromosvodné dráty do každého rohu a do místa, kde bude v domě pojistková skříň a zatřeli spoje gumoasfaltem.
Poté jsme udělali prostupy na kanalizace, vodu a elektřinu (ulice i dvůr). Na prostupy jsme použili KG trubky (DN 200 na kanalizaci a DN 110 na vodu a elektřinu), které jsme zasypali pískem (aby po zalití neplavali) a zakopali na dno výkopu. Mezitím dorazil materiál na další pokračování (ztracené bednění, ocelové výztuže 1,3m + 6m a kari sítě).
Nivelačním laserem jsme do pásů pomoci několika zatlučených roxoru vyznačili výšku pro beton (asi nejlepší metoda, protože sprej nepůjde moc vidět).
Další den dojel mix s betonem C20/25 a my si trochu zapádlovali, pak jsme beton srovnali dlouhou latí do roviny a pro kontrolu ještě změřili nivelačním laserem, abychom nemuseli následně moc vyrovnávat ztracená bednění zavhlým betonem. Jak beton lehce zavadl, tak jsme natáhli provázky odměřili si první tvárnice a kousek od provázku po 0,5m napíchali 1,3m roxory.
Tip: Pokud toto děláte v létě, kdy je dlouho světlo, tak doporučuji ráno vylít beton a odpoledne si do zavadlého betonu naklepat první řadu bednění. Pokud máte pouze jednu řadu a pěkně srovnaný beton, tak stačí zracená bednění podle provázků vyskládat popř. místy zafixovat pěnou. My bohužel v listopadu měli už brzy tmu, takže by se to nestlihlo.
Druhý den po vylití pásu jsme ve vozíku dovezli 1m3 zalhlého betonu, do něj založili nejprve podle nivelačního laseru do stejné výšky rohy, pak natáhli provázky a udělali kompletně první řadu.
Další den se první řada provázala roxory s přesahem min. 0,5m a bez spojů v blízkostí rohů (nezapomeňte také provázat přes sebe rohy), pak na pěnu přichytili rohy a vyskládala druhá řada (nezapomeňte na převaz).